Τα σταφύλια πιέζονται ολόκληρα για να αποφευχθούν οξειδώσεις και με το δεδομένο της ποιότητας της πρώτης ύλης και η ζύμωση λαμβάνει χώρα σε σχετικά ψηλότερες θερμοκρασίες ανάμεσα στους 16-18ο C. Το κρασί θα παραμείνει σε επαφή με τις οινολάσπες για να διεκδικήσει πέρισσότερο εύρος και λίγη παραπάνω υφή που ισορροπεί υπέροχα την τόσο τραγανή οξύτητα της...
Τα σταφύλια προέχονται από ένα μόνο αμπελοτόπι σε πολύ υψηλό υψόμετρο στα 650 μέτρα στα νότια της ζώνης των Αρχανών. Ο αμπελώνας είναι ξηρικός 17 ετών με πολύ χαμηλή στρεμματική απόδοση και το έδαφος πετρώδες με ελαφριά κλίση. Οι δύο ποικιλίες οινοποιήθηκαν χωριστά με μεγάλες χρονικά εκχυλίσεις ενώ χρησιμοποιήθηκε μόνο ο πρόρωγος ενώ για να δωθεί έμφαση...